Sections

Weather Forecast

Close

Prep football standings

MINNESOTA

At 7 p.m., unless noted

NORTHEAST RED

Hermantown 5-0

Cloquet 4-1

Duluth Denfeld 3-2

Hibbing 3-2

North Branch 3-2

Duluth East 2-3

Grand Rapids 1-4

Proctor 1-4

Friday's Games

Grand Rapids at Duluth East (Ordean Stadium), 6 p.m.

North Branch at Duluth Denfeld (PSS), 6 p.m.

Hermantown at Hibbing

Cloquet at Proctor (WKLK-AM 1230), 7:30 p.m.

NORTHEAST WHITE

Greenway/NK 5-1

Two Harbors 4-2

Eveleth-Gilbert 2-2

International Falls 1-4

Virginia 1-4

Friday's Games

Virginia at Minneapolis Patrick Henry, 5:30 p.m.

Greenway/Nashwauk-Keewatin at Eveleth-Gilbert

International Falls at Two Harbors

NORTHEAST BLUE

Mora 5-0

Aitkin 4-1

Moose Lake-WR 3-2

Crosby-Ironton 2-3

Esko 1-4

Pine City 1-4

Friday's Games

Aitkin at Esko, 4:30 p.m.

Moose Lake-Willow River at Crosby-Ironton (WMOZ-FM 106.9)

Pine City at Mora

NORTHEAST SILVER

Barnum 4-1

Mesabi East 3-1

Braham 3-2

Deer River 3-2

Rush City 1-3

East Central 0-4

Hinckley-Finlayson 0-5

Friday's Games

Barnum at Deer River

Braham at East Central

Rush City at Mesabi East

Walker-Hackensack-Akeley at Hinckley-Finlayson

DISTRICT 9 WHITE

Cromwell-Wright 5-0

Ogilvie 4-1

Carlton 3-2

Isle 2-3

McGregor 1-4

Wrenshall 1-4

Onamia 0-5

Friday's Games

Carlton at Kelliher-Northome

Isle at Cromwell-Wright

Ogilvie at Onamia

Wrenshall at McGregor

DISTRICT 9 BLUE

Cook County 5-0

South Ridge 5-0

Mtn. Iron-Buhl 4-1

Ely 2-3

North Woods 1-4

Silver Bay 1-4

Friday's Games

Mountain Iron-Buhl at McDonnell Central, 6 p.m.

Cook County at Ely

Hill City at Silver Bay

South Ridge at North Woods (WKLK-FM 96.5)

DISTRICT 9 RED

Kelliher-Northome 3-1

Floodwood 3-2

Hill City/Northland 3-2

Littlefork-BF 3-2

Lake of the Woods 1-4

Bigfork 0-5

Friday's Games

Bigfork at Lake of the Woods

Carlton at Kelliher-Northome

Floodwood at Littlefork-Big Falls

Hill City/Northland at Silver Bay

WISCONSIN

BIG RIVERS

Hudson (6-1) 4-1

Menomonie (6-1) 4-1

River Falls (6-1) 4-1

Rice Lake (5-2) 3-2

Superior (4-3) 2-3

E.C. Memorial (3-4) 2-3

Chi. Falls (3-4) 1-4

E.C. North (0-7) 0-5

Friday's Games

River Falls at Superior

Chippewa Falls at Eau Claire North

Eau Claire Memorial at Hudson

Rice Lake at Menomonie

HEART O'NORTH

Northwestern (7-0) 5-0

Cumberland (5-2) 4-1

Bloomer (5-2) 3-2

Spooner (4-3) 3-2

Ladysmith (2-4) 2-3

Hayward (2-5) 2-3

Chetek (2-5) 1-4

Barron (1-6) 0-5

Friday's Games

Ladysmith at Northwestern

Barron at Bloomer

Hayward at Chetek

Spooner at Cumberland

OTHERS

Ashland 6-1

Friday's Game

Ashland at Rhinelander

randomness