Sections

Weather Forecast

Close

Prep girls swimming honor roll

200 MEDLEY RELAY

1. Two Harbors 1:55.5

2. Mesabi East 1:56.5

3. Eveleth-Gilbert 1:58.7

4. Grand Rapids 2:00.0

5. Superior 2:01.2

200 FREESTYLE

1. Riley Larson, Two Harbors 2:04.7

2. Lindsay Johnson, Denfeld 2:05.0

3. Meghan Minne, Hibbing 2:05.1

4. Clara Wodny, Duluth East 2:06.8

5. Mollie Albrecht, EG 2:07.2

200 INDIVIDUAL MEDLEY

1. Kaylee Overby, Two Harb. 2:21.9

2. Haley Melin, Proctor 2:23.4

3. Anna Heinonen, EG 2:24.2

4. Mollie Albrecht, Ev.-Gilb. 2:24.3

5. Lydia Skelton, Mesabi E. 2:27.8

50 FREESTYLE

1. Makayla Suominen, CEC 23.74

2. Eli Jankila, Eveleth-Gilbert 25.26

3. Kate Thomason, Two Harb. 25.46

4. Natalie Skorich, Hibbing 25.78

5. Hannah Ewer, PH 25.87

DIVING (6)

1. Addie Albrecht, GR 264.8

2. Taylee Anderson, Superior 227.6

3. Kailey Fossell, Mesabi East 223.7

4. Kassidy Hager, Rapids 220.1

5. Nyah Adams, Hibbing 219.5

DIVING (11)

1. Kailey Fossell, ME 400.6

2. Addie Albrecht, G. Rapids 352.0

3. Nyah Adams, Hibbing 340.9

4. Annika Mattonen, Hibbing 323.3

5. Whitney Gouin, Int'l Falls 301.3

100 BUTTERFLY

1. Jada Larson, Two Harbors 1:01.7

2. Carly George, EG 1:02.8

3. Emma Anderson, DE 1:06.3

4. Samara Schlauderaff, GR 1:06.4

5. Katie Baker-Layman, ME 1:07.2

100 FREESTYLE

1. Makayla Suominen, Clo. 53.13

2. Kate Thomasen, Two Harb. 55.53

3. Eli Jankila, Eveleth-Gilbert 56.03

4. Megan Minne, Hibbing 56.18

5. Carly George, Eveleth-Gilb. 57.57

500 FREESTYLE

1. Clara Wodny, Duluth East 5:36.9

2. Grace Brunfelt, ME 5:40.2

3. Mollie Albrecht, EG 5:41.0

4. Riley Larson, Two Harbors 5:41.6

5. Elsa Viren, Grand Rapids 5:46.3

200 FREESTYLE RELAY

1. Two Harbors 1:44.4

2. Hibbing 1:44.6

3. Eveleth-Gilbert 1:44.7

4. Cloquet-EC 1:45.9

5. Mesabi East 1:47.3

100 BACKSTROKE

1. Megan Williams, ME 1:02.1

2. Jada Larson, Two Harbors 1:05.2

3. Hannah Nygaard, ME 1:05.3

4. Emma Williams, ME 1:06:7

5. Jordyn Colter, GR 1:07.0

100 BREASTSTROKE

1. Kaylee Overby, TH 1:11.5

2. Lauryn Devich, Virginia 1:12.3

3. Clara Kramer, DE 1:13.0

4. Erin Walpole, Superior 1:14.3

5. Kylie Meyer, ME 1:15.1

400 FREESTYLE RELAY

1. Two Harbors 3:50.0

2. Eveleth-Gilbert 3:50.3

3. Mesabi East 3:53.3

4. Duluth East 3:57.8

5. Hibbing 3:58.1

Coaches: Please email times to Grand Rapids swimming coach David Copp at dcopp@isd318 by noon Wednesdays.