ADVERTISEMENT

ADVERTISEMENT

All-Lake Superior Conference selections

Volleyball First team -- Kristen Gates, Hermantown, sr.; Kelsey Marceski, Hermantown, sr.; Taylor Sautbine, Cloquet, sr.; Clare Lulich, Ashland, so.; Brittanny Polanka, Duluth Central, sr.; Caitlin Keute, Superior, sr. Second team -- Esther Miner...

Volleyball

First team -- Kristen Gates, Hermantown, sr.; Kelsey Marceski, Hermantown, sr.; Taylor Sautbine, Cloquet, sr.; Clare Lulich, Ashland, so.; Brittanny Polanka, Duluth Central, sr.; Caitlin Keute, Superior, sr.

Second team -- Esther Miner, Marshall, sr.; Asha Urban, Marshall, jr.; Kara Hoff, Superior, sr.; Katie Konietzko, Cloquet, jr.; Samantha Newhouse, Ashland, sr.; Jessica Minotte, Duluth Central, sr.

Honorable mention -- Madison Pertler, Duluth Denfeld, jr.; Brianna Henagin, Cloquet, jr.; Alicia Carlson, Hermantown, sr.; Anika Whiting, Ashland, so.

Girls Soccer

ADVERTISEMENT

First team -- Janae Baron, Hermantown, sr.; Hannah Buchite, Hermantown, sr.; Julia Gilbert, Hermantown, jr.; Jess Vork, Cloquet, sr.; Hannah Roy, Cloquet, sr.; Sarah Johnson, Cloquet, so.; Maggie Lane, Marshall, sr.; Shauna Wrazidlo, Duluth Central, sr.; Laurel Ohaju, Duluth Central, sr.; Bekah Norton, Proctor, jr.; Kaylee Steen, Hermantown, sr.

Second team -- Megan Mullen, Hermantown, jr.; Margaret Tierney, Hermantown, jr.; Jessie Ryan, Cloquet, so.; Stephanie Carlson, Marshall, sr.; Hannah Curwin, Marshall, jr.; Emily Diener, Marshall, so.; Courtney Henderson, Duluth Central, jr.; Lexi Eliason, Proctor, jr.; Katy Mickelson, Proctor, sr.; Allison Kahldahl, Duluth Denfeld, sr.; Katrin Rathe, Cloquet, so.

Honorable mention -- Leah Martin, Duluth Central, sr.; Samantha Buckley, Duluth Central, jr.; Carleen Johnson, Cloquet, jr.; Rachel Halligan, Duluth Denfeld, jr.

Boys Soccer

First team -- Jacob Black, Hermantown, sr.; Willis Kantonen, Hermantown, jr.; Levi Illick, Ashland, sr.; Kevin Nagan, Duluth Denfeld, sr.; Colton Roy, Cloquet, sr.; Jeff Lindemood, Cloquet, sr.; Kyle Milbrath, Duluth Central, sr.; Jordan Dobs, Duluth Central, jr.; Patrick Sheedy, Marshall, so.; Travis Kratt, Proctor, jr.; Matt Erickson, Duluth Central, sr.

Second team -- Gustav Andren, Ashland, sr.; Brandon Crusan, Hermantown, jr.; Andrew Motley, Hermantown, jr.; John Myre, Duluth Denfeld, sr.; Ben Scheuer, Cloquet, jr.; Corey Hietapelto, Duluth Central, sr.; Gunnar Sengbush, Marshall, jr.; John Fox, Marshall, fr.; Brent Engstrom, Superior, sr.; Kevin Jahr-Proctor, sr.; Jordan Tucker, Cloquet, sr.

Honorable mention -- Nick Lesneski, Ashland, fr.; Jon Ylitalo, Duluth Central, sr.; Tim Kokotovich, Duluth Denfeld, sr.; Dave Zastrow, Superior, jr.

What To Read Next
The system crashed earlier this month, grounding flights across the U.S.