Sections

Weather Forecast

Close

Prep results

BOYS BASKETBALL

Saturday's Results

Crosby-Ironton Invitational

Renville County West 47, Fond du Lac Ojibwe 45

Crosby-Ironton 74, Fond du Lac Ojibwe 62

Esko Coaches Classic

Third place — Heritage Christian Academy 67, St. Peter 63

Championship — Esko 71, Hinckley-Finlayson 66

North Star State Showcase

At Hibbing

Seventh place — Hibbing 57, Duluth East 54

Fifth place — Osseo 52, New Prague 42

Third place — Minneapolis Henry 63, Andover 57

Championship — Cambridge-Isanti 87, Chanhassen 80

North Woods Holiday Tournament

Northome-Kelliher 54, Cherry 23

Bigfork 62, Mountain Iron-Buhl 48

North Woods 86, Nashwauk-Keewatin 60

GIRLS BASKETBALL

Mountain Iron-Buhl 82, St. Anthony Village 42

Esko Coaches Classic

Seventh place — Barnum 79, North Woods 50

Fifth place — Mesabi East 41, Eveleth-Gilbert 36

Third place — Hermantown 58, Heritage Christian Academy 46

Championship — Esko 41, Proctor 32

Holiday Hoops Classic

At Northfield, Minn.

Grand Rapids 60, Eagan 42

Friday's Late Results

Menomonie 58, Ashland 31

Madison LaFollette 49, Superior 39

International Falls 63, Littlefork-Big Falls 26

BOYS HOCKEY

Saturday's Results

Andover 6, Grand Rapids 1

Blaine 2, Duluth East 2, OT

Hockeytown Holiday Classic

Warroad 2, International Falls 0

North Shore Holiday Tournament

Moose Lake Area 3, Red Lake Falls 2, OT

North Shore 3, Mora/Milaca 0

Rice Lake 3, Henry Sibley 1

Legacy Christian Academy vs Ely, no score reported

Friday's Late Results

North Shore Tournament

At Two Harbors

Ely 11, Moose Lake Area 5

Legacy Christian Academy 4, Red Lake Falls 1

Henry Sibley 5, North Shore 4, OT

GIRLS HOCKEY

Saturday's Results

Black River Falls 2, Hayward-Ashland 1

Schwan's Cup

Gold Division

Proctor-Hermantown 4, Delano/Rockford 1

Silver Division

International Falls 4, Duluth 3, OT

Spring Lake Park 2, Moose Lake Area 0

Eveleth-Gilbert Area 12, Fairmont 1

Bronze Division

Duluth Marshall 2, Minneapolis 1

Friday's Late Results

Hayward-Ashland 2, Somerset 1

Culver's Cup

At Madison

University School of Milwaukee 6, Superior 2

Schwan's Cup

At Blaine, Minn.

Silver Division

Thief River Falls 3, Duluth 0

Advertisement
randomness