Sections

Weather Forecast

Close

Prep results

BOYS BASKETBALL

International Falls 89, Littlefork-Big Falls 32

Chisholm Tournament

Carlton 63, Blackduck 60

Wrenshall 82, Chisholm 62

Crosby-Ironton Tournament

Deer River 91, Fond du Lac Ojibwe 73

Ely Holiday Tournament

Cook County 63, Upsala 55

Walker-Hackensack-Akeley 48, Ely 47

Esko Coaches Classic

Hinckley-Finlayson 75, Heritage Christian Academy 56

Esko 73, St. Peter 59

Mesabi East Tournament

Lakeview Christian Academy 65, Eveleth-Gilbert 62

Two Harbors at Mesabi East

North Star State Shootout

At Hibbing

Osseo 64, Duluth East 57

New Prague 63, Hibbing 47

Chanhassen 79, Andover 63

Cambridge-Isanti 83, Minneapolis Henry 68

North Woods Holiday Classic

Mountain Iron-Buhl 91, Cherry 17

Nashwauk-Keewatin 71, Northome-Kelliher 41

North Woods 83, Bigfork 59

Ogilvie Tournament

Silver Bay 83, Ogilvie 42

Floodwood vs. Onamia, no score reported

Thursday's Late Result

Ely Holiday Tournament

Walker-Hackensack-Akeley 73, Cook County 48

GIRLS BASKETBALL

Menomonie 58, Ashland 31

Grand Rapids 56, Farmington 47

Madison LaFollette 49, Superior 39

Littlefork-Big Falls at International Falls, no score reported

Chisholm Tournament

Northome-Kelliher 53, Blackduck 50

Nashwauk-Keewatin 36, Chisholm 29

Esko Coaches Classic

Semifinals

Proctor 50, Hermantown 42

Esko 56, Heritage Christian Academy 52

Consolation Semifinals

Eveleth-Gilbert 80, North Woods 45

Mesabi East 67, Barnum 54

Two Harbors Tournament

Two Harbors 65, Cook County 26

Silver Bay 46, Duluth Denfeld 29

Thursday's Late Result

Irondale Tournament

Bloomington Jefferson 55, Duluth East 15

BOYS HOCKEY

Hibbing-Chisholm 3, Alexandria Area 1

Delano 5, Virginia/Mountain Iron-Buhl 1

Rosemount 5, Greenway 3

Grand Rapids 5, Forest Lake 3

Culver's Cup

At Madison

Ashland 4, Oshkosh 2

Heritage Holiday Classic

At Heritage Center

Seventh place — Mankato West 5, Sheboygan 2

Fifth place — Duluth Denfeld 6, Owatonna 3

Third place — Apple Valley 2, North St. Paul 1

Championship — Park Cottage Grove 3, Mound Westonka 2

Hilltopper Holiday Classic

At Mars Lakeview Arena

Seventh place — Bemidji 7, Roseville 1

Fifth place — Cloquet-Esko-Carlton 8, Anoka 1

Third place — Brainerd 4, Wayzata 2

Championship — Hermantown 4, Duluth Marshall 3

Hockeytown Holiday Classic

International Falls 5, Grafton/Park River (N.D.) 3

Home of Hockey Holiday Tournament

At Eveleth

Waupaca 4, Kittson Central 3

Eveleth-Gilbert 4, Proctor 2

North Shore Tournament

At Two Harbors

Ely 11, Moose Lake Area 5

Rice Lake 7, Mora/Milaca 2

Red Lake Falls vs. Legacy Christian Academy, night

Henry Sibley at North Shore, night

Thursday's Late Results

Hockeytown Holiday Classic

Osseo 2, International Falls 0

Home of Hockey Holiday Tournament

Waupaca 2, Proctor 2, OT

GIRLS HOCKEY

Hayward-Ashland at Somerset, no score reported

Culver's Cup

At Madison

Superior vs. University School of Milwaukee, no score reported

Schwan's Cup

At Blaine, Minn.

Gold Division

Andover 5, Proctor-Hermantown 0

Silver Division

Bloomington Jefferson 4, Moose Lake Area 3, OT

Mahtomedi 4, International Falls 2

Duluth vs. Thief River Falls, night

Bronze Division

Duluth Marshall 4, Irondale 2

Open Division

Eveleth-Gilbert Area 2, Luverne 2, OT

Waseca Tournament

Windom 4, North Shore 2

Advertisement
randomness