Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Saturday's Homegrown schedule

Email Sign up for Breaking News Alerts
a&e Duluth, 55802
Duluth News Tribune
(218) 723-5295 customer support
Duluth Minnesota 424 W. First St. 55802

Chester Creek Café & Wine Bar, 1902 E. Eighth St. 10 a.m.: Kraig James

11 a.m.: Sara Thomsen

Amazing Grace Bakery & Café, 394 S. Lake Ave. 5:30 p.m.: The Ugly Mugs

Advertisement
Advertisement

6:30 p.m.: The Getarounds

7:30 p.m.: Taste the Feeling

8:30 p.m.: Maddy Siiter

Beaner’s Central, 324 N. Central Ave.   6 p.m.: Amy Abts & the Extinct Gingers

7 p.m.: Jillian Rae

8 p.m.: Mark Anderson Trio

9 p.m.: Preston Gunderson

Sacred Heart Music Center, 201 W. Fourth St. 6:15 p.m.: North Wind Flute Choir

7:15 p.m.: Sing! A Women’s Chorus

8:15 p.m.: Low

Teatro Zuccone, 222 E. Superior St. 6:30 p.m.: The Fish Heads

7:30 p.m.: Markus J. Dandy & the Complete Lack Thereof

8:30 p.m.: Curren Effinger

The Underground, 506 W. Michigan St. 7 p.m.: Planemo

8 p.m.: Mikey Talented

9 p.m.: The Cold Stats

Legacy Glass Works, 30 W. First St. 8:45 p.m.: Bliss

9:45 p.m.: Willie Diction

10:45 p.m.: Number One Common

11:45 p.m.: Xhaust

Minnesota Power Plaza, 14 W. Superior St. 9 p.m.: Spin Collective & Ladyslipper Musicians

9:45 p.m.: Tribal Alchemie featuring Tabobo Drummers

Sir Benedict’s Tavern on the Lake, 805 E. Superior St. 9:30 p.m.: The Tico Three

10:30 p.m.: Adam Sippola

11:30 p.m.: Todd Gremmels

Carmody Irish Pub, 308 E. Superior St. 9:45 p.m.: Father Hennepin

10:45 p.m.: Brother George

11:45 p.m.: Cockfight

Fitger’s Brewhouse, 600 E. Superior St. 10 p.m.: Abe Curran & the Blue Rooster

11 p.m.: Phantom Ship

Midnight: The Murder of Crows

Duluth Flame Nightclub, 28 N. First Ave. W. 10 p.m.: Uprising

11 p.m.: Supreme Rokka Hi-Fi

Midnight: Fever Dream

RT Quinlan’s, 220 W. Superior St. 10 p.m.: Indulge

11 p.m.: Low Forms

Midnight: Bratwurst

The Rex, 600 E. Superior St. 10:15 p.m.: Sarah Krueger

11:15 p.m.: The Slamming Doors

12:15 a.m.: Brothers Burn Mountain

Redstar Lounge, 600 E. Superior St. 10:15 p.m.: Malec

11:15 p.m.: 12StepVillains

12:15 a.m.: Iron Range Outlaw Brigade

Tycoons Alehouse, 132 E. Superior St. 10:30 p.m.: Mr. Kickass

11:30 p.m.: Electric Witch

12:30 a.m.: Duck Duck Punch

Pizza Luce, 11 E. Superior St. 10:30 p.m.: The Good Colonels

11:30 p.m.: Jack Campbell and the Skeleton Keys

12:30 a.m.: Crew Jones

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness